İlhan KÜÇÜKDAĞ

İlhan KÜÇÜKDAĞ

[email protected]

LİBYA TEZKERESİ

23 Haziran 2022 - 10:17

     Hafta başında TBMM’de Libya’da bulunan askeri varlığımızın süresinin 18 ay daha uzatılması kararı oylandı. Oylamada PKK’nın tescilli siyasi ayağı olan HDP ile, parti ambleminde, milliyetçilik ve devletçilik ilkelerinin temsil edildiği oklar bulunan CHP hayır dediler. Buna karşılık AKPARTİ, MHP ve BBP dışında İP’de evet oyu verdi. 
      İktidar kanadının yani CUMHUR ittifakının kararı belliydi. Tezkereyi meclise getirme gerekçeleri gayet açık. BM’nin meşru olarak tanıdığı hükümete destek vermek ve Doğu Akdeniz’de, uluslararası hukukun bize verdiği hakları korumak maksadıyla Libya’da olmalıydık. İktidarın Libya’da ortaya koymaya çalıştığı iradeyi, devletin selametini ve bekasını düşünen her Türk vatandaşı gibi bende kolaylıkla anladım. İYİPARTİ’nin evet oyu vermesini de, ister siyasi bir karar olsun, isterse doğru bir değerlendirme yaparak, milli çıkarlarımıza uygun olduğunu görüp evet oyu vermiş olsunlar, takdir ettiğimizi belirtelim. 
      Peki muhalefet kanadının tavrını nasıl değerlendirelim. HDP’nin bizim nazarımızda siyasi parti olmadığını defalarca söyledim. HDP, küresel güçlerin içimize soktuğu Truva atıdır. Milletimizin hiçbir kesimini temsile salahiyet sahibi değillerdir. Sadece içimizde bulunan hainleri, bölücü eşkiyaları ve uluslararası güçlerin piyonu olmayı temsil ederler. Bu milletin bütün manevi değerlerine ve millet olma şuuruna tamamen yabancı olan bu eşkıya güruhunun, TBMM’de temsil edilmesi dahi tahammül edilemez bir garabettir. Bu itibarla onların Türk devletinin hayrına olacak bir karara evet demelerini beklemiyoruz. 
      CHP’ye gelirsek, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün partisi olmakla övünen, milli mücadeleden bahsederken mangalda kül bırakmayan, Mustafa Kemal’in en büyük savaşı emperyalist devletlere karşı verdiğini iddia eden bu parti, Libya tezkeresine neyi gerekçe göstererek karşı çıkmıştır. 1. Dünya savaşında koskoca imparatorluğu parça parça bölüp, vatanımızın tamamını işgal eden Avrupa devletlerinin ülkemiz üzerindeki emelleri ortadan kalktı da biz mi görmüyoruz. 
       Batı’nın dünya düzenine bakışı TÜRK’ün yok edilmesi üzerine kuruludur. Avrupanın herhangi bir yerinde sıradan bir Avrupalıya “En korktuğunuz millet kimlerdir” diye sorsanız, Türkler cevabını alırsınız. Kendi aralarında olan savaşları saymazsak, Haçlı seferlerinden başlayarak yaptıkları bütün savaşları bizimledir. Yani Batı dünyasının gözünde düşman demek Türk demektir. Bakın müslümanlardan bahsetmiyorum. Fransa’da, Almanya’da ve İtalya’da milyonlarca kuzey Afrikalı, İngiltere’de çok sayıda Asyalı müslüman olmasına rağmen, bu durum onlar için herhangi bir sorun oluşturmaz. Avrupa’daki ırkçı yaklaşımların hedefi özellikle Türklerdir. 
       Mavi vatan dediğimiz denizlerde ki hukuki haklarımızı koruma altına alma gayesiyle Libya’da asker bulundurmak için çıkarılan tezkereye CHP niye hayır demiştir. Milletimize bunu açıklamak zorundadır. ABD ve AB güçlerinin bulunduğu Irak, Suriye ve Libya için çıkarılmak istenen tezkerelere hayır oyu kullanan CHP, ne hikmetse Orta Afrika, Somali ve Mali için çıkarılan tezkerelere evet demiştir. PKK ve HDP’nin kontrolünde hareket etmeyi kendisine vazife gören KILIÇDAROĞLU idaresindeki CHP, ülkemiz ve milli hassasiyetlerimiz konusunda büyük tehlike arzetmektedir. 
       ABD’nin pohpohlamasıyla Türkiye’ye karşı hasmane tavrını iyice arttıran ve geçmişteki CHP idaresinin adeta bedelsiz bağışladığı, burnumuzun dibindeki Ege adalarını silahlandıran Yunanistan’ın tezleriyle paralel hareket eden CHP bu tavrının hesabını millete vermek zorundadır. Bu vatan sadece CUMHUR ittifakına ve İP’e oy verenlerin değil, CHP’lilerin de vatanıdır. Eğer Akdeniz’de ki çıkarlarımız ve milli varoluş mücadelemiz Libya’da olmamızı gerektiriyorsa, Türkiye’de yaşayan herkes bu sorumluluğu taşımak zorundadır. 
      CHP, kendisini kontrolü altına alan HDP, PKK, FETÖ ve DHKP/C terör örgütlerinden ve bu örgütleri maşa olarak kullanan küresel güçlerden kendisini kurtarmak zorundadır. Aksi takdirde bedeli hem ülkemiz için hem de CHP için çok ağır olacaktır. 
       Selam ve dua ile.

YORUMLAR

  • 0 Yorum