İlhan KÜÇÜKDAĞ

İlhan KÜÇÜKDAĞ

[email protected]

MUHALEFET EMPERYALİZMİN SÖZCÜSÜ GİBİ.

30 Ekim 2021 - 10:55

Türkiye’de 20 yıldır yönetimi elinde bulunduran bir iktidar var. Ülkemiz için çok büyük hizmetler yaptığı gibi, çok büyük hatalar yaptığını da kabul etmemiz gerekir. Bu kadar uzun zaman iktidarda kalmanın tabii bir sonucu olarak elbette hatalar da olacaktır. Önemli olan yapılan hatalardan ders çıkarmak ve yanlışta ısrar etmemektir. Birde iktidarı bu hataları yapmaya mecbur bırakan süreci iyi anlamak gerekir. Malumunuz, hükümet ile sonradan ismini FETÖ koyduğumuz sözde cemaat arasında kamuoyuna yansıyan ilk kavga 2012 yılı Şubat ayında yaşanan MİT kriziydi. Kabul edersiniz veya etmezsiniz, bu tarihe kadar devleti idare edenler görünüşte hükümetler olsa da, gerçekte asıl muktedir olan, Fethullah GÜLEN cemaatidir. Bu gerçek daha önceki hükümetler döneminde de aynı şekilde devam etmiştir. 
       MİT kumpasıyla iyice su yüzüne çıkan çatışma 17/25 Aralık şike davasıyla karşılıklı bir savaşa dönüşmüş, 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ açısından akamete uğramasıyla da başka bir boyuta taşınmıştır. Darbe girişiminden sonra, FETÖ mensuplarının tespit edilip, Emniyet, TSK, Yargı ve diğer devlet kurumlarından uzaklaştırılması etkin bir şekilde çözülmeye çalışılsa da, kırk senedir her noktaya sızmış olan bir yapının, birkaç senede sökülüp atılamayacağı muhakkaktır. Kaldı ki devlet kadrolarına çok sinsi bir şekilde sızmış olan FETÖ mensupları, kucağında oturdukları ABD’nin direktifleri doğrultusunda her türlü hile ve takiyye ile kendilerini gizlemeyi başarmışlardır. 
      Asker, polis ve yargı organlarından bir nebze temizlenen örgüt mensupları, ne yazık ki siyasi partilerde arzı-endam etmeye devam etmektedir. AKPARTİ teşkilatlarında bulunan FETÖ mensuplarının tasfiye edilmesine çalışılsa da, bunda yeteri kadar başarılı olunduğu söylenemez. Teşkilatların halktan kopuk bir şekilde siyaset yapmaya çalışması ve AKPARTİ’nin ve MHP’nin halk nazarında kan kaybettiği, dolayısıyla Millet ittifakının oylarının arttığı söylentisinin sık, sık dile getirilmesi kesinlikle bir FETÖ taktiği gibi görünüyor. İktidar partisinin bu durumda olması, zaten bizzat FETÖ tarafından kurdurulan ve geçmişte İçişleri Bakanı yaptıkları Meral AKŞENER’in partisi İP ve örgütün kaset kumpasıyla genel Başkanlığına Kemal KILIÇDAROĞLU’nun getirildiği CHP, örgütün borazanı olma durumundadır. 
       AZİZ milletimizin dikkatle takip etmesi gereken bir hakikati ortaya koymak istiyorum. Türkiye Cumhuriyetinin karşısında olan mihraklar bellidir. Kendini ve ruhunu millet düşmanlarına satmış olanlar hariç, bu millet, düşmanlarının kimler olduğunu iyi bilmektedir. Hiçbir Türk vatandaşı ABD, İsrail ve AB ülkelerinin dostumuz olduğunu söylemez. Peki böyle bir durum ortadayken, Türkiye’de ki muhalefetin blok halinde Batı emperyalizminin temsilcisi gibi davranmasını nasıl izah edeceğiz. ABD’li ve Avrupa Birliğinden bir yetkili Türkiye halkında neyi eleştiriyorsa, CHP, İP, FETÖ ve PKK, aynı şeyi tekrarlıyor. Ülkeyi yönetmek azına hiçbir plan ve program ortaya koyamayan muhalefet, sıra Türk devletine düşmanlık etmeye gelince, aynı perdeden kıyamet koparmaya başlıyorlar. İktidarı ele geçirdiklerinde FETÖ ve PKK’nın kuklası olacaklarını bildiklerinden, herhangi bir program ve plana da ihtiyaç duymuyorlar. Veya ortaya koyacakları planın ABD ve FETÖ projesi olduğu millet tarafından  anlaşılmasın diye şimdilik o konuda da takiyye yapmaya devam ediyorlar. 
      Bir paragraf da ABD’nin ÜLKÜ OCAKLARI’nı terör örgütleri listesine almasına açmak istiyorum. İnanın haberi ilk duyduğumda şaka olduğunu düşündüm. Dünyaya kendince nizam vermeye kalkan ABD’nin Ülkü Ocakları ile ne derdi olabilirdi. Dünyanın hiçbir yerinde terörle hiçbir şekilde Yanyana olmadığını ABD’nin de bildiği bir siyasi partinin gençlik yapılanması niye durup dururken terör örgütü ilan ediliyordu. Yoksa FETÖ’nün tekerine taş koyanın, 15 Temmuz darbe girişiminde halkın sokaklara dökülmesini sağlayan serdengeçtilerin ülkücüler olduğu, FETÖ tarafından ABD’nin bilgisine sunulmuş olabilir mi? Ne olursa olsun bu karardan gençliğimde benimde mensubu olduğum, Ülkü Ocakları adına büyük şeref duydum. Zira Amerika bir şeye düşmanlık ediyorsa, düşmanlık ettiği o şey bizim baş tacımızdır. 
       Selam ve dua ile.

YORUMLAR

  • 0 Yorum